Acasă  | Reţete pe ţări  | Forum  | Dicţionar  | Articole  | Reţeta ta  | Newsletter  | Ultimele  | RSS  | Link-uri  | Contact 
Bine ai venit, oaspete Cauta | Teme active | Membri | Intrare

La o şuetă Optiuni · View
nicomaritza
Postat: Saturday, May 03, 2008 6:53:11 PM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
Lory wrote:
samsi dar ce s-a intamplat iar am revenit la fata veche?
eu am cam ramas in urma cu cititul pe aici
worried

pai daca esti scumpa la vedere laughing
Lory
Postat: Saturday, May 03, 2008 6:54:43 PM


Nivel: Membru avansat
Grupuri: Membri

Inscris: 2/8/2008
Postari: 366
Locatia: Romania
asta e ...suntem mai multi la un calculatorlaughing
si totusi nu mi-a raspuns nimeni sad

Bucataresele vesele
nicomaritza
Postat: Saturday, May 03, 2008 7:00:16 PM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
La ce nu ti-a raspuns Lory?
Veronika
Postat: Saturday, May 03, 2008 7:00:28 PM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 3/13/2008
Postari: 746
Locatia: Arad
Fata a disparut, asa dintr-o data. Numai samsi o putea schimba!De ce? Nu stim!Sa ne raspunda el!
nicomaritza
Postat: Saturday, May 03, 2008 7:02:31 PM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
samsi wrote:
Bettyna wrote:
Multumesc la amandoi! kiss

De ce nu mai este optiunea sa ne facem fiecare profilul dorit in legatura cu imaginea forumului ? happy


Încercăm să introducem şi alte opţiuni pentru temele vizuale ale forumului. Puţintică răbdare happy

uitati aici raspunsul
Lory
Postat: Saturday, May 03, 2008 7:02:44 PM


Nivel: Membru avansat
Grupuri: Membri

Inscris: 2/8/2008
Postari: 366
Locatia: Romania
Multumesc Veronikarose

Bucataresele vesele
Leila
Postat: Saturday, May 03, 2008 10:33:24 PM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/9/2008
Postari: 665
Bettyna , daca tuica nu , wiski nu ,...., apoi atunci draga mea numai vin fiert cu piper , cuisoare si scortisoara batting eyelashes daca nici asta nu iti prieste , atuci in 10 zile o sa-ti treaca de la sine laughing raceala


>big grin< Multa sanatate iti doresc >big grin<

Bucataresele Vesele
Leila
Postat: Saturday, May 03, 2008 10:50:26 PM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/9/2008
Postari: 665
samsi wrote:




Samsi îţi răspunde: se poate trece numele mic înr-un colţ, de preferinţă dreapta jos, dar nu scris cu roşu şi cu litere cursive, ci discret. În schimb, adrese de site-uri, nu, pentru că acest site trebuie să aibă identitate, nu să fim acuzaţi de fel de fel de lucruri. Este de ajuns că cine are blog şi-a făcut hyperlink în semnătură, ceea ce este ok, dar să apară şi pe poze e prea mult. Şi nu mai fi aşa supărăcioasă tongue[/quote]


Acum Leila ii sopteste lui Samsi un secret winking , ce a vrut sa faca Samsi initial frustrated cu interdictia de a scrie pe poze numele NU AR FI FOST CORECT DIN PARTEA LUI !!!!!!

Samsi a fost in schimb atat de dragut incat si-a revizuit decizia , felicitari rose rose rose rose

Un sfat prietenesc frustrated , niciodata sa nu fi contra femeilor (mai ales la cele 5 de pe forum )tongue , nu suntem suparacioase ci doar uneori revoltate de anumite lucruri care ne deranjeaza . rose

Bucataresele Vesele
Leila
Postat: Saturday, May 03, 2008 10:54:09 PM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/9/2008
Postari: 665
si daca tot suntem la vechea fata , mai trecem pozele prin watermark ???

I don't know I don't know

Bucataresele Vesele
samsi
Postat: Saturday, May 03, 2008 11:12:51 PM


Nivel: Administrator
Grupuri: Administrare

Inscris: 1/13/2008
Postari: 131
Locatia: Bucureşti
S-o luam metodic:
- Veronica a scris cu rosu umplut cu alb sau invers numele si n-a facut-o discret, cum solicitam;
- da, watermark-ul se pune pe toate pozele originale, adica facute de membrii forumului;
- pe mine m-a deranjat scrierea pe poze a unor adrese de net, ceea ce, cititi regulamentul forumului, nu se face;
- nu este adevarat ca site-ul se deosebeste de blog prin faptul ca face bani; sint site-uri care nu fac bani si bloguri care fac bani;
- bucataresele vesele au scris cu ditamai fontul link-ul din semnatura, ceea ce iarasi nu se face.
Leila
Postat: Saturday, May 03, 2008 11:34:31 PM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/9/2008
Postari: 665
samsi wrote:
S-o luam metodic:
- Veronica a scris cu rosu umplut cu alb sau invers numele si n-a facut-o discret, cum solicitam;
- da, watermark-ul se pune pe toate pozele originale, adica facute de membrii forumului;
- pe mine m-a deranjat scrierea pe poze a unor adrese de net, ceea ce, cititi regulamentul forumului, nu se face;
- nu este adevarat ca site-ul se deosebeste de blog prin faptul ca face bani; sint site-uri care nu fac bani si bloguri care fac bani;
- bucataresele vesele au scris cu ditamai fontul link-ul din semnatura, ceea ce iarasi nu se face.



Acum Samsi este multumit de marimea fontului de la Bucatarese ? Trebuia sa spuna de la inceput daca l-a deranjat marimea !

Bucataresele Vesele
Bettyna
Postat: Sunday, May 04, 2008 12:13:54 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 4/29/2008
Postari: 869
Locatia: Waiblingen - DE
laughing
Deci parerea mea de simpla userita e ca a mai mult decat ok cu watermark-ul. Dar este perfect ca avem voi si cu numele nostru acolo undeva scris mic intr-un colt ca totusi e munca noastra pusa in poze.

Acuma spun si eu sa nu tac, mai mult intreb...
E corect ce ma gandesc eu ca in ...viitorul apropiat nu o sa mai trebuiasca sa mergem altundeva pentru watermark ci o sa fie direct aici pe forum cand atasam pozele?

Am eu asa o presimtire ca asta e numai provizoriu...pana se va face watermark-ul pe forum. E buna presimtirea sau nu ? laughing
Leila
Postat: Sunday, May 04, 2008 12:21:37 AM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/9/2008
Postari: 665
sper sa fie presimtirea buna laughing si cat mai rapida . Caci in ritmul acesta de acum 6 zile postam pe poze si 1 zi gatim sa avem iar ce posta rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

acu fara glume , asa am dedus si eu ca watermarkul va fi pe forum winking

Bucataresele Vesele
Veronika
Postat: Sunday, May 04, 2008 1:18:29 AM

Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 3/13/2008
Postari: 746
Locatia: Arad
Oriunde am postat pana acum imagini nu mi s-a impus cum sa-mi scriu numele si unde sa mi-l pun.sunt pozele noastre si daca nu va convine nu le mai punem.E dreptul nostru.Punandu-mi numele cu rosu,nu consider ca am injurat pe cineva sau am facut vreau rau. Daca eram 2000 membrii cum se luau pe fiecare in parte la criticat de cum au numele pe poza?
Asta e o aberatie.nu cred ca am gresit nici eu cu culoarea si nici Leila cu Lory cu marimea caracterelor la Blog.
Va doresc o viata plina de bucurii!
nicomaritza
Postat: Sunday, May 04, 2008 9:16:48 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
samsi wrote:
S-o luam metodic:
- Veronica a scris cu rosu umplut cu alb sau invers numele si n-a facut-o discret, cum solicitam;
- da, watermark-ul se pune pe toate pozele originale, adica facute de membrii forumului;
- pe mine m-a deranjat scrierea pe poze a unor adrese de net, ceea ce, cititi regulamentul forumului, nu se face;
- nu este adevarat ca site-ul se deosebeste de blog prin faptul ca face bani; sint site-uri care nu fac bani si bloguri care fac bani;
- bucataresele vesele au scris cu ditamai fontul link-ul din semnatura, ceea ce iarasi nu se face.

Trebuia sa ne spui ca am scris prea mare si modificam. Acum bine ca stim.
nicomaritza
Postat: Sunday, May 04, 2008 9:17:29 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
Bettyna wrote:
laughing
Deci parerea mea de simpla userita e ca a mai mult decat ok cu watermark-ul. Dar este perfect ca avem voi si cu numele nostru acolo undeva scris mic intr-un colt ca totusi e munca noastra pusa in poze.

Acuma spun si eu sa nu tac, mai mult intreb...
E corect ce ma gandesc eu ca in ...viitorul apropiat nu o sa mai trebuiasca sa mergem altundeva pentru watermark ci o sa fie direct aici pe forum cand atasam pozele?

Am eu asa o presimtire ca asta e numai provizoriu...pana se va face watermark-ul pe forum. E buna presimtirea sau nu ? laughing

Te tine demult presimtirea asta?laughing laughing
nicomaritza
Postat: Sunday, May 04, 2008 9:20:25 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
Leila wrote:
sper sa fie presimtirea buna laughing si cat mai rapida . Caci in ritmul acesta de acum 6 zile postam pe poze si 1 zi gatim sa avem iar ce posta rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

acu fara glume , asa am dedus si eu ca watermarkul va fi pe forum winking

Uitati ce a spus Samsi referitor la watermark:
Quote:
Atenţie!
Pînă la rezolvarea inserării automate a watermark-ului cu denumirea site-ului, înainte de încărcarea fotografiei în forum va trebui să mergi la pagina http://www.eculinar.ro/photo/, încarci fotografia, care va fi redimensionată automat şi căreia i se va însera watermark-ul "©www.eculinar.ro", click dreapta pe imagine şi salvezi imaginea cu watermark pe computerul tău şi abia apoi o încarci în forum. Nu mai sînt permise alte inscripţii pe fotografii, în afară, eventual, de numele autorului scris discret, cu litere drepte, într-un colţ, preferabil în dreapta jos. Această procedură se aplică fotografiilor originale, nu neapărat şi celor preluate din alte surse.
nicomaritza
Postat: Sunday, May 04, 2008 9:21:20 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
Acum sa avem radbadare.winking
nicomaritza
Postat: Sunday, May 04, 2008 9:25:42 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
Veronika wrote:
Oriunde am postat pana acum imagini nu mi s-a impus cum sa-mi scriu numele si unde sa mi-l pun.sunt pozele noastre si daca nu va convine nu le mai punem.E dreptul nostru.Punandu-mi numele cu rosu,nu consider ca am injurat pe cineva sau am facut vreau rau. Daca eram 2000 membrii cum se luau pe fiecare in parte la criticat de cum au numele pe poza?
Asta e o aberatie.nu cred ca am gresit nici eu cu culoarea si nici Leila cu Lory cu marimea caracterelor la Blog.
Va doresc o viata plina de bucurii!

Veronika eu nu tin nici cu samsi nici cu noi. Fiecare forum are politica lui. Este normal sa avem drepturi dar si obligatii. Cred ca putem sa imbunatatin lucrurile cu multa rabdare si intelegere din partea tuturor si mai ales nu trebuie sa ne suparam.rose rose rose
nicomaritza
Postat: Sunday, May 04, 2008 9:26:33 AM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 2/20/2008
Postari: 1,203
O dimineata frumoasa va doresc.
Utilizatori pe tema
Guest


Sari la forum
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota la sondaj in acest forum.

RSS Forumul principal : RSS

FlatEarth Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Sustinut de Yet Another Forum.net versiunea 1.9.1.8 (NET v2.0) - 3/29/2008
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Acesta pagina a fost generata in 0.218 secunde.



Copyright ©2002-2009 Pandora Impex SRL.