Acasă  | Reţete pe ţări  | Forum  | Dicţionar  | Articole  | Reţeta ta  | Newsletter  | Ultimele  | RSS  | Link-uri  | Contact 
Bine ai venit, oaspete Cauta | Teme active | Membri | Intrare

Primul concediu impreuna Optiuni · View
Bettyna
Postat: Wednesday, May 14, 2008 1:26:17 PM


Nivel: Bucătar Şef
Grupuri: Membri

Inscris: 4/29/2008
Postari: 869
Locatia: Waiblingen - DE
Ati trecut deja de perioada de tatonare, de primele sarutari sub clar de luna...
Sunteti deja un cuplu in toata puterea cuvantului, va cunoasteti atat caracteristicile pozitive, cat si cele negative. Dar sunteti oare pregatiti sa va faceti bagajele si sa plecati in primul vostru concediu impreuna?
Inainte de a va decide sa va planificati prima vacanta iata cateva intrebari la care trebuie sa raspundeti mai intai:

Va incanta aceleasi destinatii?
Daca ideea de vacanta inseamna pentru tine golirea magazinelor, iar pentru el alpinism in varf de munte aveti o problema! Incercati sa gasiti o destinatie care sa satisfaca si gustul tau, si gustul lui de concediu perfect.
Indicatie: alegerea primului obiectiv de vacanta este un exercitiu important pentru a invata arta compromisului. Fara un minim de compromis de ambele parti nici o relatie nu o sa mearga!

Aveti acelasi buget?
Stabiliti de la inceput bugetul pe care il aloca fiecare vacantei pentru a se evita momentele jenante ce pot aparea.

Sunteti pregatiti sa stati o perioada indelungata doar voi doi?
La aceasta ultima intrebare probabil ca raspunsul va fi da din partea amandoura. Insa adevaratul raspuns va fi obtinut de abia dupa ce se va termina vacanta. Abia atunci veti sti daca sunteti pregatiti sa convietuiti impreuna mai mult decat o noapte din cand in cand.
getta
Postat: Sunday, May 18, 2008 12:26:23 AM


Nivel: Membru
Grupuri: Membri

Inscris: 5/5/2008
Postari: 74
Locatia: bt.
primul concediu impreuna a fost la munte -la brasov -4 zile -a fost minunat
-am stat in cort o noapte ,
am facut foc ... am stat in fata focului pana tarziu era super -luna stele ....
am fost la pescuit pe un rau de munte -am prins cativa pastravi pe care i-am facut pe gratar ...
apoi zilele urmatoare am stat la o pensiune -a fost minunat.

Utilizatori pe tema
Guest


Sari la forum
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota la sondaj in acest forum.

RSS Forumul principal : RSS

FlatEarth Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Sustinut de Yet Another Forum.net versiunea 1.9.1.8 (NET v2.0) - 3/29/2008
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Acesta pagina a fost generata in 0.079 secunde.



Copyright ©2002-2009 Pandora Impex SRL.